Sektoransvariga


Agility: Ellen Edmundsson ellen.edmundsson [a] gmail.com

 

Draghund: Marcel Paulsson marcel.paulsson [a] outlook.com

 

Hundägarutbildning: Lisa Stenberg utbildning.visbybk [a] gmail.com

 

Kök: Styrelsen visby.bk [a] gmail.com

Nose Work: Mona Klasarve mona.klasarve [a] gmail.com

 

PR/Info: Anna Amnéus anna [a] kompishundtraning.se

Webbplats: Styrelsen visby.bk [a] gmail.com

Rallylydnad: Karolina Ross karolinaross [a] hotmail.com

 

Rasutveckling - mental: Cecilia Engström engstromcecilia [a] hotmail.com

Stugan: Åke Pettersson tnt [a] telia.com

 

Tävling: Matte Nyman mattias.nyman [a] svenskaspel.se

 

Distriktsombud: Inger Pettersson botmunds [a] hotmail.com

                         Linda Borg lindaborg83 [a] gmail.com

 

Revisorer: Ulrica Dahl ulrica.dahl [a] wisbystrand.se

                Johanna Martell  johanna.martell [a] se.gt.com

 

Valberedning: Matte Nymn mattias.nyman [a] svenskaspel.se

                   Ulrika Ronström ulrika.trakumla [a] gmail.com

Varför är du med i Visby bk?

 

För jag älskar att lära mig, både nya sporter, nya människor och mina egna hundar. Och så har vi himla kul!

 

Lisa, har en tollare och en jacktcocker

 

Varför är du med i Visby bk?

 

Kul att få lära ut till kursdeltagare när jag har kurs och se utvecklingen på ekipagen. Träffa vänner, träna hund och fika.

 

Andreas, har tre schäfrar

 

Hitta till oss
Besöksadress:
Västerhejde Nunnesiken
Visby

 

GPS-koordinater
Lat: N 57° 35' 30.10
Long: E 18° 17' 11.34

 

 

 

  • Twitter Clean
  • w-youtube
  • w-facebook
Vi samarbetar med:

 

 

Visby Brukshundklubb
Box 1418
621 25 Visby
visby.bk[a]gmail.com
 
Bankgiro: 5281-7384